Zendesk zacieśnia umowę kupna z grupą prywatnych firm inwestycyjnych – źródła

23 czerwca (Reuters) – firma programistyczna Zendesk Inc. (ZEN.N), o wartości rynkowej ponad 7 miliardów dolarów, jest bliski zawarcia umowy z grupą wykupów, w skład której wchodzą Hellman & Friedman LLC i Permira, osoby zaznajomione ze sprawą powiedziała w czwartek.

Porozumienie może zostać osiągnięte w nadchodzących dniach, powiedzieli. Akcje Zendesca wzrosły po dzwonku o 41,5% do 81,98 USD.

Firma z siedzibą w San Francisco, znajdująca się pod presją aktywistki inwestorów Jana Partners, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​po zakończeniu audytu swojej działalności będzie nadal działać jako niezależna spółka publiczna.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Jana powołała czterech dyrektorów do zarządu Zendesk, argumentując, że firma musi się odbudować po niepopularnej próbie zakupu Momentive Global (MNTV.O), macierzystej firmy badawczej SurveyMonkey. Więcej

The Wall Street Journal poinformował w zeszłym tygodniu, że Zendesk prowadził rozmowy w celu osiągnięcia porozumienia z Janem, co mogło obejmować odejście Mikkela Svane’a ze stanowiska dyrektora naczelnego i wprowadzenie pewnych zmian w zarządzie. Więcej

Jednak gazeta, która jako pierwsza poinformowała o rozmowach w sprawie wykupu w czwartek, stwierdziła, że ​​nie jest jasne, na jakim etapie są rozmowy Zendesk z Janem w sprawie oczekiwanej transakcji private equity.

Zendesk, dostawca oprogramowania do obsługi klienta, zauważył wzrost biznesu podczas pandemii, ponieważ jego klienci biznesowi przyspieszyli cyfrową transformację.

Hellman & Friedman i Permira odmówiły komentarza na temat rozmów dotyczących wykupu, podczas gdy Zendesk nie odpowiedział od razu na prośbę Reutera o komentarz.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Akasha Sriram i Mrinmai Dei w Bengaluru i Chibuika Oguha w Nowym Jorku; Edycja Rashmi Aich

Nasze standardy: zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment