Zachary Levy ujawnia załamanie psychiczne, walkę z lękiem i depresją — The Hollywood Reporter

Zachary Levi ma pamiętnik, który ukazuje się 28 czerwca zatytułowany Radykalna miłość: nauka akceptacji siebie i innych. W nim Shazamie! gwiazda franczyzy ujawnia, że ​​jego droga do miejsca, w którym mógł w pełni praktykować miłość do siebie i akceptację, była trudna, ponieważ przez całe życie mierzył się z lękiem, depresją i niską samooceną z powodu dorastania w skomplikowanym i pełnym przemocy domu pełnym wysokich oczekiwania.

41-letni aktor mówi, że nie mógł w pełni określić, jakie były jego problemy, dopóki dramatyczna spirala w dół nie doprowadziła go do załamania psychicznego w wieku 37 lat, sytuacji, która była tak pilna, że ​​szukał leczenia trzy tygodnie po wyzdrowieniu. myśli samobójcze. Przed opublikowaniem książki w Harper Horizon, Levi dołączył do niej doświadczonej prezenterki i dziennikarki Elizabeth Vargas Istota sporu podcast na temat partnerstwa na rzecz zakończenia uzależnień, w którym omówiono wszystkie powyższe kwestie w niezachwianie szczerym wywiadzie, który zostanie wydany 28 czerwca.

Levi, znany z pracy nad innymi głośnymi projektami, takimi jak Chuck, Zaplątana, Cudowna Pani Maisel, amerykański Underdog i Mauretania (i w przygotowaniu Shazamie! Gniew bogów), poruszył również błędne przekonanie, że osoby bogate i/lub publiczne są wolne od takich zmagań, na co wpływ miały samobójstwa Anthony’ego Burdena i Robina Williamsa, dlaczego odroczył swoje zwolnienie Radykalna miłość i rytuały, które praktykuje, aby pozostać w zdrowym miejscu.

Na początku podcastu Vargas – osoba, która otwarcie mówiła o swojej walce z nadużywaniem substancji i lękiem (oraz znajdowaniem powrotu do zdrowia), jak opisano w jej książce Między oddechami – chwali książkę Levi’s jako „niesamowitą” i „niesamowicie szczerą” za szczegółowe opisanie jego problemów ze zdrowiem psychicznym.

„Zmagałem się z tymi rzeczami przez większość mojego życia. „Nie zdawałem sobie sprawy, że zmagam się z tymi rzeczami, dopóki nie miałem 37 lat, jakieś pięć lat temu, i miałem całkowite załamanie psychiczne” – wyjaśnił Levy, zanim ujawnił, że jego zmagania zaczęły się w młodości, gdy dorastał w skomplikowanym domu. „Większość mojego życia dorastałem w domu, w którym mój ojczym był perfekcjonistą na najwyższym poziomie, jego poprzeczka była tak wysoka, że ​​nie można było do niej dotrzeć, a potem moja mama, która była osobą z pogranicza. Więc nie miała niemożliwie wysokiej poprzeczki. Miała niemożliwy cel, ponieważ ciągle się poruszała. Każdemu, kto spędza czas z osobowościami z pogranicza, gdybym wrócił do domu, a moja mama była w dobrym humorze, mógłbym jej powiedzieć: „Hej, nie zdałem tak dobrze tego testu w szkole”, a ona powiedziałaby: „Och , nie martw się o to. Będzie kolejny test i możemy nad nim pracować, cokolwiek to było, ale jeśli była w złym humorze, to był koniec świata. Byłem hańbą dla rodziny. To znaczy, było dużo witriolu, dużo krzyku ”.

Gdy dorósł, Levi, jak wielu na tym samym stanowisku, traktował swoje problemy kombinacją substancji i wad. „Pobiegałem za wieloma innymi rzeczami, czy to seksem, narkotykami, napojami lub rzeczami, które mnie rozpraszały, aby uśmierzyć ból, od którego uciekałem przez większość mojego życia” – wyjaśnił szczegółowo. „Ironią jest to, że picie może dać ci chwilową ulgę, ale następnego dnia zwiększasz ten niepokój dziesięciokrotnie. Więc wtedy wracasz, aby dostać więcej i to po prostu staje się tym błędnym kołem ”.

Kariera Leviego odegrała również rolę w tym, jak pokonał samego siebie. W pewnym momencie wierzył, że przeprowadzka do Austin i zbudowanie studia filmowego będzie celem jego życia. „Moja kariera była w miejscu, w którym czułem się tak, jak ja, mimo że osiągnąłem tak wiele rzeczy do tego momentu, nadal i szczerze mówiąc, nawet teraz nadal tak się czuję. Czuję się trochę na zewnątrz i zaglądam do środka. „Nigdy nie czułem się częścią jakiejś fajnej grupy dzieci” – powiedział, dodając, że te uczucia można przypisać do dzieciństwa jako „nerd” dzieciaka, który często był zastraszany. „Myślę, że to przeniosło mnie do mojej kariery w Hollywood i jest to ponownie potwierdzone w kłamstwach, które wmawiasz sobie, gdy nie dostajesz określonej pracy, że nie jesteś zatrudniony do robienia tego filmu lub serialu z takim poziomem reżysera lub producenta lub aktora.” lub cokolwiek to jest.”

Vargas prosi Leviego o szczegółowe wyjaśnienie ataku paniki, który ostatecznie doprowadził go do poszukiwania leczenia, i powiedział, że przeprowadził się do Austin i że ma problemy z wykonywaniem rutynowych czynności, takich jak rozpakowywanie pudeł i wejście do restauracji. Poczucie zniechęcenia połączone z nienawiścią do samego siebie i paniką stworzyło emocjonalną scenę.

„Jeździłem około 10 minut, nie wiedząc, gdzie zjeść, ponieważ nie wiedziałem, które miejsce jest właściwym miejscem do jedzenia, zamiast po prostu powiedzieć: „Króliczku, po prostu idź coś zjeść. Nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia, czy pójdziesz do tej pizzerii, do tego chińskiego miejsca, czy do czegokolwiek innego. Po prostu idź po jedzenie. „Jeśli jesteś głodny, idź po jedzenie” – kontynuował. „Siedzę w swojej ciężarówce i doskonale pamiętam, jak trzymam kierownicę i po prostu trzęsę się tam iz powrotem, jakbym prawie próbował otrząsnąć się z tego, co się dzieje, i po prostu płaczę. Po prostu płaczę. Mówię: „Boże, pomóż mi”.

Później opowiada, jak w końcu zgłosił się do karetki z powodu myśli samobójczych. „Miałem bardzo aktywne myśli o zakończeniu życia” – ujawnił. „To nie był pierwszy raz, kiedy je miałem. Byłem wcześniej w ciemnych miejscach w moim życiu, ale myślę, że w tamtych chwilach otaczali mnie ludzie. Myślę, że zrobiłem głupiego, myślę, że dokonałem dobrego wyboru, kiedy przeprowadziłem się do Austin. Myślę, że nie zrobiłem tego we właściwy sposób. Nie wiedziałem, jak uciekać przed tak bardzo, ale przeprowadziłem się tutaj i nie miałem nikogo. Nie miałem konstrukcji nośnej. … A więc w tym szczególnym momencie jestem tutaj, w tym cudownym mieście, ale w istocie jestem, a ciemność znów mnie otacza. Kłamstwa szepczą mi do ucha, a porażka, którą czułem, wystarczyła, by powiedzieć: „Bunny, nie ma przeczucia, że ​​się z tego wyjdziesz”.

Za namową „drogiego przyjaciela” zgłosił się na leczenie na oddziale psychiatrycznym i spędził trzy tygodnie na „intensywnej terapii, która zmienia życie i ratuje życie”.

Podczas wywiadu zdradził również, jak wpłynęły na niego samobójstwa Burdeina, Williamsa i Kate Spade. O Williamsie Levy powiedział: „Robin, był moim bohaterem. Jego talent, jego serce, sposób, w jaki kochał ludzi, sposób, w jaki kochał bezdomnych, sposób, w jaki się o nich troszczył, był naprawdę, prawdziwie, głęboko empatycznym człowiekiem, który naprawdę troszczył się o innych ludzi, a jednak tak dręczył jego własny umysł. Myślę, że może to być po części powodem, dla którego czuł się tak zobowiązany do niesienia radości światu. Czułem się bardzo, bardzo podobny do tego.”

Kiedy umarł: „To naprawdę, naprawdę, naprawdę, naprawdę, naprawdę mną wstrząsnęło, ponieważ czułem, że jeśli nie będę mógł tego znieść, nie wiedziałem, jak mam dalej iść przez to życie w końcu, chyba że Mogłem jakoś wymyślić, jak nie wpaść w te miejsca depresji i lęku ”.

Chociaż Levi przeszedł przez swoje problemy, nadal z nimi żyje i radzi sobie ze zdrową rutyną, skupiając się na dobrym odżywianiu, ćwiczeniach i nawykach dotyczących snu. „Modlitwa i medytacja są bardzo ważne, które są również w pewnym sensie synonimami, jak sądzę. Czasami moja modlitwa jest medytacją. Czasami po prostu jestem tutaj i pozwalam Bogu przejąć to, czym jest ten czas. Nic nie mówię, tylko spędzam czas. Myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy, przynajmniej dla mnie, jest uchwycenie moich myśli. Nasze umysły są tak potężne, ale tak łatwe, tak łatwe do porwania, jeśli tak naprawdę nie powiemy: „Och, czekaj, czekaj, czekaj, czekaj, czekaj”. Znowu to robię. Znowu zaczynam mówić źle o sobie. Zaczynam być bystry lub krytyczny wobec siebie. Zaczynam oceniać, gdzie jestem w swoim życiu ”.

Leave a Comment