Trail Blazers Bank się z Sharpe Selection

Trail Blazers wybrali Kentucky do popełnienia Shadona Sharpa z siódmym wyborem w drafcie NBA 2022. Sharpe, który nie grał w meczu z Kentucky w zeszłym sezonie, jest jedną z największych tajemnic wybranych w ostatniej loterii. Pomimo tej niepewności Sharpe jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych sportowców w całej klasie draftu 2022.

Jeśli szukasz tradycyjnego raportu harcerskiego, przedstawiłem Sharpe’a na profilu przed projektem w kwietniu. Biorąc pod uwagę ekstremalnie mały rozmiar próbki akcji gry Sharpe’a, nie mogę rozwinąć tej analizy. Zamiast tego spójrzmy, co kilku ekspertów od szkiców powiedziało o Sharpe’u.

Jonathan Givoni z ESPN szczegółowo opisał występ Sharpe’a w jego profesjonalnym dniu w zeszłym miesiącu. Według Givoniego, ewaluatorzy talentów mieli problem z wypracowaniem konsensusu po stronie Sharpe’a po tym pokazie.

Opinie ze szkolenia były mieszane. Kilka zespołów z pierwszej dziesiątki stwierdziło, że są zachwycone ogólnym poziomem talentu Sharpa, podczas gdy inne wyraziły nadzieję, że zobaczą inne elementy jego gry, a mianowicie jego pierwszy krok i umiejętność strzelania, ponieważ wciąż nie wiedzą o nim wystarczająco dużo, aby zrobić dokładną ocenę tego, jak mogłaby wyglądać jego kariera. Drużyny w zasięgu Sharpe’a przyjrzą się mu bliżej w nadchodzących tygodniach na prywatnym treningu, co powinno dać więcej jasności co do tego, jak bardzo jest gotowy pomóc drużynie NBA i gdzie może się spodziewać jego nazwiska w drafcie.

W lutym, przed dołączeniem do Blazers, Mike Schimz połączył siły z Givonim, aby szczegółowo opisać potencjał Sharpe’a w NBA w raporcie ESPN. Było jasne, że zarówno Schimz, jak i Zivoni wierzyli w talent Sharpe’a.

Rozmiar, rama, wybuchowość, dynamika strzału i ogólny instynkt zdobywania bramek sprawiają, że Sharpe jest jednym z najbardziej utalentowanych kandydatów na skrzydło w tej klasie draftu, ponieważ ma wszystko, czego oczekują drużyny NBA na swojej pozycji, ze znaczną mocą gwiezdną, aby wyrosnąć na długie lata. termin. Jest powód, dla którego był uważany za gracza konsensusu nr 1 w swojej klasie w szkole średniej, zanim zdecydował się przeklasyfikować i zapisać się na początku w Kentucky. W ciągu ostatnich 15 lat nie było rekrutów. 1 zgodnie z Indeksem Konsensusu Służb Zatrudnienia (RSCI) nigdy nie znalazł się poza pierwszą dziesiątką, a większość znalazła się w pierwszej trójce. Nic w Sharpe nie sugeruje, że jego przypadek powinien być inny. Zespoły NBA traktują to jako bezpieczny wybór loterii, a potencjalnie nawet w pierwszej piątce, w zależności od tego, jak reszta tej klasy rozwinie się w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Po wyborach Ricki O’Donnell z SB Nation wyjaśnił, że Sharpe to gracz, który ma wiele niewiadomych i skłonność do kontrowersyjnych strzałów.

Sharpe to tajemniczy człowiek tej klasy po tym, jak w środku sezonu zapisał się do Kentucky Następny rok numer 1 i postanowił nie grać. Ma świetną ramę dla obrońcy na prawie 6’6 z rozpiętością skrzydeł 7 stóp. Ma zabawną umiejętność skakania i potrafi grać znacznie powyżej krawędzi. Ma również miękki trzypunktowy dotyk. Co jeszcze robi Sharpe? Kto wie. Jego debiut w lidze NBA upłynie cały rok od ostatniego meczu. Pojawią się duże pytania o wyczucie gry Sharpe’a, o to, jak tłumaczy defensywnie i jakim jest podającym. Wydawało się, że zbyt często zadowalały go ciężkie ciosy w liceum, nawet jeśli te ciosy często się powtarzały. Jednak nadajemy temu wyborowi wysoką ocenę ze względu na narzędzie Sharpe’a. Przy odpowiedniej ilości cierpliwości i rozwoju Sharpe może stać się naprawdę dobrym graczem, robiącym rzeczy, których nie można się nauczyć. To dobry moment dla Blazerów, nawet jeśli jest to ryzykowny wybór.

Na podstawie rankingów sprzed draftu z pewnością wydaje się, że Blazers wybrali najlepszego dostępnego gracza na 7 miejscu. Zarówno Sharpe, jak i Dyson Daniels pracowali w Portland przed draftem. W końcu Blazerowie postanowili rzucić kostką na Sharpe’a.

Z Sharpe’em na kolanach Letnia Liga będzie telewizją do oglądania. Miejmy nadzieję, że te wycieczki zapewnią wgląd w stronę Sharpe’a i potencjalny harmonogram postępów.

Ukryta wartość w drugiej rundzie

Po wymianie 46. wyboru z Nuggets na typ w drugiej rundzie 2024 roku, Blazers dodali swój wybór do draftu, wybierając napastnika Colorado Jabariego Walkera. Walker, syn dziesięcioletniego weterana NBA Samaki Walkera, wypełnił statystyki podczas swojego pobytu w Pac-12.

Walker jest notowany na 6’8 “z rozpiętością skrzydeł 6’11” po zmierzeniu na kombajnie z zeszłego miesiąca. Umieścił te ramy do wykorzystania wewnątrz łuku podczas swojego drugiego roku w college’u. Walker to elitarny skok zarówno po stronie ofensywnej, jak i defensywnej. Według KenPom procent zbiórek defensywnych Walkera zakończył się na 11 miejscu w kraju.

Dzięki pracy na planszy Walker średnio 14,6 punktu na mecz z 46,1 procentem strzałów z gry. Walker to użyteczna, miękka w dotyku podkładka podłogowa, która wskazuje, że może osiągnąć sukces w tej dziedzinie na wyższym poziomie. W zeszłym sezonie zdobył 34,6 procent prób za trzy punkty w zeszłym sezonie. Zachęcony tą produkcją Walker zdobył miejsce w pierwszym zespole All-Pac-12 jako student drugiego roku.

Przejdźmy dalej, Walker to ciekawy dwukierunkowy projekt, który ma wyraźne umiejętności, które przekładają się na NBA.

Leave a Comment