„To jest zwycięstwo”: uśmiechnięty Zełenski obiecuje członkostwo w UE, a Rosja obiecuje porażkę

23 czerwca (Reuters) – Prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił w czwartek, że decyzja UE o zaakceptowaniu Ukrainy jako kandydata do akcesji jest zwycięstwem i obiecał, że nie spocznie, dopóki nie zostanie zapewniona porażka Rosji i pełne członkostwo.

Przywódcy Unii Europejskiej formalnie zaakceptowali Ukrainę jako kandydata do przyłączenia się do bloku 27 państw, odważny ruch geopolityczny, który Ukraina i sama UE okrzyknęły historycznym momentem. Więcej

„To zwycięstwo” – powiedział uśmiechnięty Zełenski w krótkim filmie zamieszczonym na swoim kanale na Instagramie, zauważając, że Ukraina czekała na ten moment 30 lat.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uczestniczy w spotkaniu z władzami lokalnymi podczas wizyty w południowym mieście Nikołajew, natomiast na Ukrainie trwa atak Rosji na Ukrainę, 18 czerwca 2022 r. Serwis prasowy Prezydenta Ukrainy / Materiał informacyjny za pośrednictwem REUTERS

„Możemy pokonać wroga, odbudować Ukrainę, wejść do UE, a potem odpocząć” – powiedział cicho.

„A może wcale nie odpoczniemy – nasze dzieci by się obraziły. Ale bez wątpienia wygramy.”

Andrij Jermak, szef gabinetu Zełenskiego, powiedział, że Kijów szybko zrealizuje plan niezbędny do rozpoczęcia rozmów akcesyjnych.

„Ukraina będzie w UE” – napisał na Twitterze.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Davida Ljunggrena i Ronalda Popesky’ego; Edytowane przez Marka Portera i Sandrę Mahler

Nasze standardy: zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment