Quentin Tarantino: Reżyseria Brad Pitt jest jak oglądanie filmu

Dla Tarantino próba podsumowania zdobywcy Oscara „Pewnego razu w Hollywood” jest „jak opisywanie blasku gwiazd”.

Nawet Quentin Tarantino jest zdumiony Bradem Pittem.

Autor filmu „Once Upon a Time in Hollywood” dwukrotnie współpracował ze zdobywcą Oscara Pete’em, a Tarantino porównywał reżyserię aktora do oglądania gotowego filmu na planie, który odbywał się w czasie rzeczywistym.

„Zauważyłem to, kiedy robiliśmy „Bękarty wojny” – powiedział Tarantino GK. „Kiedy Brad był na filmie, nie czułem się, jakbym patrzył przez wizjer aparatu. Czułem się, jakbym oglądał film. Dopiero jego obecność w czterech ścianach ramy stworzyła to wrażenie.”

Tarantino wyjaśnił: „Jest jedną z ostatnich pozostałych gwiazd filmowych na dużym ekranie”, porównując Pete’a do Paula Newmana, Roberta Redforda i Steve’a McQueena. „Proponuje gwiazdę filmową w starszym stylu. To po prostu inny rodzaj ludzi. I szczerze mówiąc, nie sądzę, że można dokładnie opisać, co to jest, ponieważ to tak, jakby opisywać światło gwiazd – dodał.

A Tarantino nadal mrużył oczy nad Pete’em: „Wygląda naprawdę dobrze. Jest też bardzo męski i bardzo nowoczesny; on rozumie żart”, powiedział reżyser „Pulp Fiction”. „Ale to, co naprawdę wiedzą tylko reżyserzy, którzy pracują z Bradem i aktorzy grający obok niego, do czego jest tak niesamowicie utalentowany, to jego zdolność do prawdziwego zrozumienia sceny. Może nie być w stanie tego wyrazić, ale instynktownie to rozumie ”.

Więc, czy Pete dostanie rolę w dziesiątym i ostatnim filmie Tarantino, o którym mówiono?

W 2020 roku reżyser ogłosił, że chce przejść na emeryturę jako reżyser i zakończyć karierę autorską przy 10 filmach fabularnych. Scenarzysta „Wściekłych psów” drażnił się z filmem „Mikrofon”, z pomysłami od „Kill Bill 3” po spaghetti westerny, a nawet horrory. Reżyser ostatnio skupił się na pisaniu powieści, a w zeszłym roku ukazała się powieść „Pewnego razu w Hollywood”.

Tymczasem Pete może być nawet gotowy do powieszenia swojego hollywoodzkiego kapelusza w najbliższej przyszłości. Jak powiedział autor Otesi Mosfeg na profilu GK: „Myślę, że jestem na ostatnim etapie” w tym ostatnim semestrze lub kwartale. Jaka będzie ta sekcja? A jak mam to zaprojektować?”

Zapisz się: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zapisz się na nasze biuletyny e-mailowe tutaj.

Leave a Comment