Lakers podpisują kontrakty z synem Shaqa, synem Scotty’ego Pipena

Los Angeles Lakers odebrali kolejnego O’Neilla i syna byłej legendy Chicago Bulls we wtorek wieczorem.

Przynajmniej na razie.

Według Athletic Shems Charania Lakers podpisali kontrakt z Sharifem O’Neillem i Scottym Pipenem Jr. O’Neill, syn byłego wielkiego mistrza Lakers Shaquille O’Neill, zagra z nimi w letniej lidze, a syn Scotty Pipena zgodził się na dwustronną umowę.

O’Neill spędził ostatni sezon w LSU, drugi raz w programie, chociaż średnio miał zaledwie 2,9 punktu z ławki w 14 meczach, mając do czynienia z długotrwałą kontuzją stopy. Zaczął w UCLA, ale potrzebował operacji na otwartym sercu w 2019 roku po tym, jak zdiagnozowano u niego nieprawidłową prawą tętnicę wieńcową.

Choć trudno porównywać go z ojcem, O’Neill miał kilka treningów przed draftem i zdecydował się pozostać w drafcie, mimo że niewiele osób myślało, że pojedzie więcej niż w drugiej rundzie. Chociaż będzie musiał wykazać się w Las Vegas, aby zasłużyć na swoje miejsce, zobaczenie innego O’Neilla w jakiejkolwiek koszulce Lakersa z pewnością będzie fajne.

Pipen dołączy do Lakers w dwukierunkowej umowie, która powinna przenieść go do sezonu tej jesieni. Pipen zdobywał w zeszłym sezonie średnio 20,4 punktu na mecz w Vanderbilcie, błyszcząc w SEC, ale większość spodziewała się, że zostanie zignorowany w drafcie. Mając zaledwie 2 metry wzrostu, jest znacznie niższy od swojego ojca i nie tak uzdolniony – co znowu jest niezwykle trudnym zadaniem.

Chociaż każdemu graczowi może zająć dużo czasu, aby stać się stałym składem Lakersów w przyszłym sezonie, ten letni zespół w stylu vintage może być fajny do oglądania.

I, jeśli nic więcej, ich koszykarskie doświadczenie z pewnością daje zarówno Pipenowi, jak i O’Neillowi wiele korzyści.

Kolejny O’Neill będzie koszulką Lakersów tego lata. (Jonathan Bachman / Getty Images)

Leave a Comment