Epidemia meningokoków na Florydzie wśród gejów i biseksualnych mężczyzn jest jedną z najgorszych w historii USA: CDC

NOWYTeraz możesz słuchać artykułów Fox News!

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) bada jeden z najgorszych epidemie meningokoków wśród gejów i biseksualnych mężczyzn w historii USA, według niedawnego komunikatu prasowego.

„Szczepienie przeciwko chorobie meningokokowej to najlepszy sposób, aby zapobiec tej poważnej chorobie, która szybko może stać się śmiertelna” – powiedział dr Jose R. Romero, dyrektor Narodowego Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego.

Ze względu na wybuch epidemii na Florydzie i liczbę wydarzeń związanych z dumą, które będą miały miejsce w całym kraju w nadchodzących tygodniach, ważne jest, aby geje i biseksualni mężczyźni mieszkający na Florydzie zostali zaszczepieni, a osoby podróżujące na Florydę porozmawiały ze swoimi pracownikami służby zdrowia na temat uzyskania Szczepionka MenACVI”.

Agencja zgłosiła co najmniej 24 przypadki i 6 zgonów wśród homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn związanych z chorobą, przy czym około połowa epidemii wśród mężczyzn pochodzenia latynoskiego.

KOMISJA CDC ZALECA SENIOROM PRZYJMOWANIE NOWYCH SZCZEPIONEK PRZECIW GRYPIE

Przypadki związane z obecną epidemią dotyczą głównie osób mieszkających na Florydzie, ale dotyczyły również osób, które podróżowały do ​​stanu.

Trzymaj probówkę z krwią. Odręcznie napisana etykieta z HIV z przekreślonym negatywem.
(iStock)

CDC rekomenduje szczepionkę MenACVI, która chroni przed chorobą meningokokową wywoływaną przez cztery szczepy bakterii meningokokowych – A, C, B i I.

Agencja zauważyła, że ​​wszyscy pacjenci z HIV powinni być rutynowo immunizowani szczepionką MenACVI.

Wydaje się, że epidemie są zaostrzane przez serotyp C, ale istnieje sześć serotypów wywołujących chorobę na całym świecie, chociaż serotypy B, C i I generalnie powodują większość przypadków meningokoków w Stanach Zjednoczonych.

KTO SPOTYKA SIĘ Z BOGINIAMI MAŁP, MOŻLIWE ZAGROŻENIA W GLOBALNEJ OPIECE ZDROWOTNEJ

CDC monitoruje również epidemię ospy w krajach, które zwykle nie zgłaszają choroby, a wczesne dane wskazują na dużą liczbę homoseksualistów, biseksualistów i innych mężczyzn, którzy uprawiają seks z mężczyznami.

Według strony internetowej CDC, do 23 czerwca zgłoszono 173 przypadki wirusa ospy małpiej / wirusa ortopoksu w Stanach Zjednoczonych, w tym około 16 przypadków na Florydzie.

Choroba meningokokowa jest wywoływana przez bakterię o nazwie Neisseria meningitidis.

Około 10% ludzi jest skolonizowanych przez bakterie w tylnej części nosa i gardła, co oznacza, że ​​są oni „nosicielami” przenoszącymi bakterie w swoim ciele, nie chorując.

Ludzie noszą tęczową flagę podczas udziału w paradzie Miami Beach Pride wzdłuż Ocean Drive 19 września 2021 r. w Miami Beach na Florydzie.

Ludzie noszą tęczową flagę podczas udziału w paradzie Miami Beach Pride wzdłuż Ocean Drive 19 września 2021 r. w Miami Beach na Florydzie.
(Joe Raedle / Getty Images)

Przenosi się przez bliski kontakt, zwykle przez kaszel, pocałunki lub długotrwały kontakt.

Nie jest tak zaraźliwa jak zarazki przeziębienia czy grypy, dzięki czemu ludzie nie zarażają się bakterią „przypadkowego kontaktu” lub wdychania powietrza w miejscu, w którym przebywała osoba z aktywną chorobą meningokokową.

Ale kiedy bakteria atakuje organizm, może powodować dwie główne choroby: posocznicę, w której bakterie atakują krwioobieg i powodują uszkodzenie narządów; oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które jest zapaleniem błon ochronnych (zwanych oponami mózgowymi), które pokrywają mózg i rdzeń kręgowy.

Zbliżenie na tablicę z wejściem do Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Zbliżenie na tablicę z wejściem do Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.
(iStock)

Typowe objawy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych mogą rozpocząć się jako objawy grypopodobne, które szybko przechodzą w gorączkę, ból głowy i sztywność karku, podczas gdy bakterie infekują ochronną wyściółkę mózgu i rdzenia kręgowego.

Posocznica meningokokowa, znana również jako meningokokemia, powoduje krwawienie do skóry i innych narządów, podczas gdy bakterie namnażają się i niszczą ściany naczyń krwionośnych, często prowadząc do ciemnej, fioletowej wysypki w późniejszych stadiach choroby.

Objawy posocznicy obejmują również zmęczenie, wymioty, biegunkę, zimne kończyny, przyspieszony oddech i silny ból mięśni, stawów, klatki piersiowej lub brzucha.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Ludzie mogą znaleźć szczepionkę przeciw meningokokom, kontaktując się z gabinetem lekarskim, apteką, ośrodkiem zdrowia lub lokalnym wydziałem zdrowia. Ubezpieczyciele powinni zapłacić za szczepienie przeciw meningokokom zalecanym podczas epidemii. Na Florydzie każdy może otrzymać szczepionkę MenACVI bez żadnych kosztów w każdym okręgowym wydziale zdrowia podczas wybuchu epidemii” – powiedział CDC.

Leave a Comment