BMW otwiera nową fabrykę w Chinach, aby zwiększyć produkcję pojazdów elektrycznych

Niemiecki producent samochodów BMW BMVII rozpoczęła produkcję w nowej fabryce pojazdów elektrycznych o wartości 2,24 miliarda dolarów w Shenyang w Chinach, która ma przejąć kontrolę Tesla Inc. TSLA i innych szybko rozwijających się lokalnych rywali EV.

Co się stało: Firma potwierdziła w czwartek, że uruchomiono swoją trzecią montownię samochodów w Chinach, Lydia, aby zwiększyć roczną produkcję w tym kraju do 830 000 w tym roku z 70 000 w 2021 roku.

„Poszerzenie naszego śladu produkcyjnego w Chinach pokazuje, że przygotowujemy się do dalszego wzrostu na największym na świecie rynku samochodów elektrycznych i że jesteśmy pewni długoterminowych perspektyw Chin” – powiedział. Jochen GollerPrezes i dyrektor generalny BMW Group Region China.

„Zintensyfikujemy nasze wysiłki na rzecz e-mobilności, aby do 2025 r. ponad jedna czwarta naszej sprzedaży w Chinach była w pełni elektryczna.

Lidia to największy projekt BMW w Chinach, który obejmuje wszystkie cztery główne procesy produkcyjne: drukarnię, blacharnię, lakiernię i montażownię.

Zobacz też: Elon Musk mówi, że fabryki 2 Tesli Giga tracą miliardy z „prawie żadnym wyjściem”

Dlaczego jest to ważne: Chiny to kluczowy rynek dla starych graczy, w tym Grupa Volkswagen WAGA którzy chcą przeciwstawić się liderowi EV Tesli, a także chińskim graczom, takim jak Królikarnia w formie bufetu-utrzymany ŚWIATOWY CO Byłoby, Nio Inc. NIO.

BMW dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia pojazdów o 40% do 2030 r. w porównaniu do 2019 r., co obejmuje redukcję emisji dwutlenku węgla o 80% na poziomie produkcji.

BMW ogłosiło rozpoczęcie produkcji swojego nowego i3, w pełni elektryczny średniej wielkości sportowy sedan dla Chin, w maju. Samochód o wartości 52 000 $ konkuruje z Teslą Model 3. Niemiecki producent samochodów zamierza w przyszłym roku wprowadzić na chiński rynek 13 modeli elektrycznych.

Leave a Comment